Informacje

Pożar mieszkania na Szopena (FOTO)

Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji ratowniczo-gaśniczej na ulicy Szopena w Jaśle, gdzie przed godziną piątą rano w mieszkaniu jednego z bloków wybuchł pożar. Pomieszczenie uległo całkowitemu spaleniu, na szczęście lokatorom jak i sąsiadom nic się nie stało.

Pożar na Szopena
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Pożar mieszkania w Jaśle

Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle bryg. Marek Górniak relacjonuje dla portalu regionalnego terazJaslo.pl:

Do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle wpłynęło zgłoszenie, że pali się pomieszczenie mieszkalne w bloku przy ulicy Szopena. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się w jednym z pomieszczeń w mieszkaniu na trzecim piętrze. Płomienie wydostawały się już na zewnątrz także pożar był już w formie rozwiniętej. Strażacy weszli do środka z linią gaśniczą, ugasili pożar, przeszukali mieszkanie. Na szczęście nie było nikogo. Właściciele mieszkania: kobieta i dwójka dzieci wcześniej usłyszeli, że coś się dzieje i zdążyli uciec do sąsiadów. W wyniku tego pożaru wystąpiło bardzo duże zadymienie. Mieszkańcy z czwartego piętra zmuszeni byli przebywać na balkonie, gdyż w ich mieszkaniach również było dużo dymu. Po oddymieniu klatki ci mieszkańcy byli ewakuowani na zewnątrz.

W wyniku pożaru mieszkanie zostało poważnie zniszczone i nadaje się do generalnego remontu. Strażacy musieli wyrzucić na zewnątrz budynku spalone fragmenty jego wyposażenia.

Jak podkreśla bryg. Marek Górniak jest zbyt wcześnie, by mówić o przyczynach, które spowodowały pożar.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej: średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Midliner, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Kerax, samochód ratownictwa technicznego Renault Mascott, podnośnik hydrauliczny MAN oraz samochód operacyjny Nissan Navara.

Na miejscu obecna była również Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE