Informacje

Sprawcy kradzieży zatrzymani

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli samochód. Ich łupem padły warte kilkaset złotych listwy z drzwi i błotników pojazdu. Miały zostać zamontowane w samochodzie jednego z zatrzymanych. Podejrzani usłyszeli zarzut i przyznali się do przestępstwa.

Skradzione listwy odzyskane przez policjantów z Jasła
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W minionym tygodniu policjanci wszczęli postępowanie w sprawie kradzieży listew z osobowego bmw, zaparkowanego na placu w rejonie jednego ze skrzyżowań w Jaśle. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kilkaset złotych.

W toku dochodzenia funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji ustalili, że sprawcami kradzieży mogą być dwaj młodzi mężczyźni w wieku 19 i 17 lat z gminy Osiek Jasielski i Jasło. Typowanie okazało się trafne. W miejscu zamieszkania starszego z nich policjanci odnaleźli skradzione przedmioty.

Podejrzani zostali zatrzymani. W czasie przesłuchania przyznali się do przestępstwa i wyjaśnili, że okradli samochód, gdyż jeden z nich potrzebował listew do swojego bmw. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży i poddali się dobrowolnie karze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE