Kultura | rozrywka | edukacja

Szejk z Podkarpacia (zapowiedź)

Z okazji 190. rocznicy urodzin i 130. rocznicy śmierci Ignacego Łukasiewicza Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wykład Wiesława Hapa „Rozświetlić ciemność – życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

W. Hap, historyk i regionalista, prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, przybliży słuchaczom postać Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej i twórcy przemysłu naftowego, który całe życie związany był z Podkarpaciem.

Zaprezentowany zostanie również film „Szlak Naftowy” zrealizowany przez TV „Obiektyw” w Krośnie, w ramach projektu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Beskid Niski”, który podczas Międzynarodowego Salonu Turystycznego TOUR SALON 2005 w Poznaniu w ósmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych TOURFILM 2005 zdobył wyróżnienie w kategorii „Film turystyczny służący promocji i popularyzacji ruchu turystycznego”.

W MBP w Jaśle do 10 kwietnia 2012 r. prezentowana jest wystawa „Rozświetlić ciemność – życie i działalność Ignacego Łukasiewicza”, która powstała przy współpracy z Zespołem Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle oraz Stowarzyszeniem Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Na spotkanie zapraszamy do Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1 w dniu 16 marca 2012 r. o godz. 11.00.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE