Kultura | rozrywka | edukacja

Tydzień e-książki w MBP w Jaśle

W dniach 5-10 marca 2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w Międzynarodowym Tygodniu E-Książki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Pierwsza e-książka pojawiła się na świecie ponad 40 lat temu. Czytelnicy bardzo nieufnie odnosili się do nowej formy książki, co bardzo utrudniało jej promocję. Aby temu przeciwdziałać postanowiono zorganizować Międzynarodowy Tydzień E-książki, który obchodzony jest od 2004 r., jego inicjatorką była Rita Toews, wielokrotnie nagradzana kanadyjska autorka powieści i książek dla dzieci.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle postanowiła włączyć się w tą międzynarodową akcję i wprowadzić swoich czytelników w świat e-książek. Akcja będzie okazją do zapoznania się z e‑bookami dla osób, które do tej pory nie miały z nimi kontaktu. Dla fanów elektronicznych publikacji będzie to okazja do zarażania innych swoją pasją.

W dniach 5 – 10 marca w MBP w Jaśle czytelnicy korzystając z listy darmowych źródeł legalnych e-książek będą mogli przeczytać wybraną lekturę na komputerze. Zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z działaniem czytników, dostępnych w bibliotece. Czytelnikom będą rozdawane ulotki z wykazem najciekawszych serwisów z e-książkami, wykaz taki znajdzie się również na stronie internetowej biblioteki (www.mbp.jaslo.pl).

Wszystkich chętnych zapraszamy również do skorzystania z szerokiej oferty aktualnych audiobooków znajdujących się w zbiorach MBP w Jaśle.

Wybrane legalne źródła polskich darmowych e-książek:
(więcej źródeł na stronie www.mbp.jaslo.pl)
Wolne Lektury: http://wolnelektury.pl
Federacja Bibliotek Cyfrowych: http://fbc.pionier.net.pl
Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona: http://polona.pl
Otwórz Książkę: http://otworzksiazke.pl
Darmowe książki w sklepie cyfrowaszafa.pl: http://www.cyfrowaszafa.pl/bezplatne-c-15_17.html
Polskie książki w Feedbooks.com: http://www.feedbooks.com/list/1915

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE