Kultura | rozrywka | edukacja

„Tydzień z Internetem” i „Sieciaki” w trzcinickiej bibliotece

W całym kraju, w dniach 26-30 marca, trwała ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”, koordynowana przez Telecentre – Europe, organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych państw. W tym roku do akcji przyłączyła się także Filia w Trzcinicy, Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

Tydzień z Internetem
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Głównym celem kampanii jest przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku i zachęcenie ich do korzystania z tego niezbędnego już w dzisiejszych czasach medium. Hasłem przewodnim kampanii „Tydzień z Internetem 2012” jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.

Od poniedziałku, 26 marca, w filii GBP w Trzcinicy, trwa III edycja warsztatów komputerowych – „ON-LINE w bibliotece”. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie osób starszych i bezrobotnych. Codzienne spotkania i miła, kameralna atmosfera sprawiają, że uczestnicy z wielką przyjemnością zgłębiają tajniki pracy z komputerem.

Pracownicy biblioteki nie zapomnieli także o najmłodszych użytkownikach. W dniach 26, 27 i 28 marca specjalnie dla dzieci przygotowano zajęcia pod hasłem „Sieciaki”. Ideą przyświecającą tym spotkaniom jest propagowanie bezpiecznego korzystania z Internetu przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: konkursów, kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę. Główny element zajęć stanowi kreskówka pt. „Sieciaki” przekazująca dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w Sieci.

Spotkania zorganizowane zostały na podstawie scenariusza opracowanego przez Fundację Dzieci Niczyje wchodzącego w skład pakietu „Bezpieczny internet” w ramach programu AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE