Kultura | rozrywka | edukacja

W LO Kołaczyce: międzygimnazjalny konkurs języka angielskiego i niemieckiego

W dniu 14 marca 2012 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się już siódma edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Jasielski – Adam Kmiecik oraz Burmistrz Kołaczyc – Małgorzata Salacha.

Uczestnicy konkursu
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów z klas drugich i trzecich. Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w grudniu 2011 r. i wzięło w nim udział 114 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów w kategorii języka angielskiego i 14 w kategorii języka niemieckiego. Wśród finalistów byli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 5 w Jaśle, Gimnazjum w Błażkowej, Gimnazjum w Brzostku, Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum we Wróblowej, Gimnazjum w Kołaczycach.

Spotkanie uczniów z powiatu jasielskiego i dębickiego było okazją nie tylko do sprawdzenia umiejętności językowych, ale również zabawą i integracją młodzieży oraz nauczycieli ze szkół sąsiednich. Dla wszystkich gości przygotowane zostały liczne atrakcje. Oczekiwania na wyniki konkursu uprzyjemnił występ anglojęzycznej grupy teatralnej, działającej aktywnie przy Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętnościami. Komisja wyłoniła laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe wręczone przez Wicestarostę Jasielskiego – Franciszka Miśkowicza oraz Burmistrz Kołaczyc – Małgorzatę Salachę.

Wyniki konkursu

kategoria języka angielskiego
I miejsce – Aleksandra Lechowska – Gimnazjum nr 4 w Jaśle
II miejsce – Aleksandra Dubiel – Gimnazjum nr 1 w Jaśle
III miejsce – Piotr Furtek – Gimnazjum nr 1 w Jaśle
IV miejsce – Miłosz Delikt – Gimnazjum w Brzyskach

kategoria języka niemieckiego
I miejsce – Magdalena Potrawska – Gimnazjum nr 1 w Jaśle
II miejsce – Mariusz Achwat – Gimnazjum we Wróblowej
III miejsce – Patricia Linu – Gimnazjum w Brzostku
IV miejsce – Karolina Jasiewicz – Gimnazjum nr 2 w Jaśle

Wszystkim laureatom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego i niemieckiego.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE