Sport | rekreacja | turystyka

W weekend jasielskie siatkarki grają o awans do II ligi

W najbliższy piątek siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Jasło udadzą się do Konstantynowa Łódzkiego na mocno obsadzony turniej półfinałowy o wejście do II ligi kobiet. Przed naszym zespołem trzy spotkania z wymagającymi przeciwniczkami.

Siatkarki UKS MOSiR Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Nasz zespół występuje w tym sezonie w lidze seniorek w bardzo odmłodzonym składzie. Zespół tworzą: 2 seniorki, 2 juniorki i 8 kadetek. Drugie miejsce w lidze i udział w turnieju półfinałowym o wejście do II ligi jest więc już bardzo dużym sukcesem tak młodego zespołu. Dziewczyny jadą na półfinały w bardzo dobrych nastrojach, bez żadnej presji. Na pewno będą walczyć jak potrafią, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Taki turniej jest dla nich także cennym doświadczeniem. Zagramy to, co najlepiej potrafimy. Na pewno nie będzie kalkulacji czy możemy sobie pozwolić na awans. – powiedział w rozmowie z portalem regionalnym terazJaslo.pl kierownik drużyny Marek Bajorek.

Nasze siatkarki czekają trzy spotkania. W piątek (9 marca) o godzinie 19:30 zagramy z zespołem MGKLS Sobieski Oława, w sobotę (10 marca) o godzinie 18:00 z gospodyniami turnieju – UKS Lider Konstantynów, a w niedzielę (11 marca) o godzinie 10:00 z STS Sandecją Nowy Sącz.

Nie mamy za dużo informacji o naszych przeciwnikach. – mówi Marek Bajorek. – Wiadomo, że silnym zespołem jest STS Sandecja Nowy Sącz, gdyż w sezonie 2010/2011 grała w II lidze i zapowiada chęć powrotu do niej. UKS Lider Konstantynów Łódzki to mistrz III ligi w województwie łódzkim, natomiast MGLKS Sobieski Oława to trzeci zespół III ligi województwa dolnośląskiego. Wszystko okaże się na miejscu, boisko pokaże kto będzie najlepszy. 

W pozostałych spotkaniach: UKS Lider Konstantynów – STS Sandecja Nowy Sącz (piątek 9 marca, godzina 17:30), MGLKS Sobieski Oława – STS Sandecja Nowy Sącz (sobota 10 marca, godzina 16:00), UKS Lider Konstantynów – MGLKS Sobieski Oława (niedziela 11 marca, godzina 12:00).

Siatkarki UKS MOSiR Jasło wyjeżdżają w składzie: Agnieszka Ćwięka, Sara Michalec, Katarzyna Marcisz (kapitan zespołu), Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Zuzanna Midura, Angelika Osiewalska, Marta Cichoń, Anna Pociask, Karolina Jurusik, Monika Frydrych, Angelika Rakoczy. Trener: Leszek Wierzgacz. Kierownik zespołu: Marek Bajorek.

W Konstantynowie Łódzkim awans do turnieju finałowego (13-14 kwietnia) uzyskają dwa pierwsze zespoły. Zwycięzca najwyższego szczebla rozgrywek automatycznie awansuje do II ligi, natomiast zespół, który zajmie na nim drugie miejsce zagra w barażach z przedostatnim zespołem II ligi.

Życzymy powodzenia naszej drużynie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE