Informacje

Wędrychowicz: „Drzwi do mnie zawsze będą stały otworem”

Zmiana w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Nowym szefem jasielskiego garnizonu Policji został młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz. Akt nominowania na stanowisko wręczył mu w piątek Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Zdzisław Stopczyk.

Andrzej Wędrychowicz
mł. insp. Andrzej Wędrychowicz.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Andrzej Wędrychowicz i Robert Woźnik
mł. insp. Andrzej Wędrychowicz i mł. insp. Robert Woźnik.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W uroczystej odprawie zorganizowanej w sali konferencyjnej Zakładu Energetycznego w Jaśle wzięli udział: zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle Artur Dudek i Henryk Kmiecik, Naczelnicy Wydziałów Komendy Powiatowej Policji, kierownicy Posterunków Policji, starosta jasielski Adam Kmiecik, Naczelnik Wydziału ds. Koordynacji Działań Powiatowych Służb, Inspekcji i Straży Starostwa Powiatowego Tadeusz Walczyk, zastępca burmistrza Jasła Antoni Pikul oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Po złożeniu meldunku Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji przez Naczelnika Wydziału Prewencji nadkomisarza Jerzego Duszyńskiego głos zabrał inspektor Zdzisław Stopczyk. W swoim przemówieniu podziękował dotychczasowemu komendantowi młodszemu inspektorowi Robertowi Woźnikowi, któremu powierzył obowiązki komendanta powiatowego w Łańcucie za dotychczasową służbę na rzecz społeczności powiatu jasielskiego oraz przedstawił sylwetkę nowego komendanta młodszego inspektora Andrzeja Wędrychowicza.

Chciałbym, żeby dzisiejszy dzień był dla Was dniem słonecznym i radosnym dlatego, że zarówno jeden i drugi z panów komendantów to są bardzo doświadczeni policjanci, o bardzo bogatej karierze i przeszłości zawodowej. Pracowali na wielu różnych stanowiskach. Dzisiaj ten dzień myślę, że będzie dla panów komendantów bardzo radosnym w tym znaczeniu, że stają przed nimi nowe wyzwania, że ich praca w dalszym ciągu jest dostrzeżona i pozytywnie oceniona. Będą mieli okazję spojrzeć swoim okiem na funkcjonowanie dotychczasowej jednostki, którą dzisiaj obejmą. Myślę, że pozwoli to na rozwój zawodowy i też wykorzystanie swoich umiejętności nabytych w poprzednich miejscach pracy. Nabyte doświadczenia pozwolą na kierowanie jednostkami na tak samo dobrym poziomie, a może nawet lepszym. Te nowe spojrzenie gwarantuje lepszy rozwój osobisty panów komendantów i kierowanych przez nich jednostek. Pan komenant Woźnik, w mojej ocenie, zrealizował swoją misję w tej jednostce. Z racji jego predyspozycji osobistych i zawodowych dzisiaj mu powierzyłem inne stanowisko. Pan komendant Wędrychowicz do niedawna był komendantem w Strzyżowie, więc w pobliskiej miejscowości. Sądzę, że bardzo szybko się tutaj zaaklimatyzuje. – powiedział inspektor Zdzisław Stopczyk.

Rozkazy personalne odczytał oficer prasowy jasielskiej Policji podkomisarz Łukasz Gliwa.

Nowo mianowany Komendant Powiatowy Policji w Jaśle zapewnił, że „jest otwarty na współpracę z samorządem i wszelkiego rodzaju instytucjami, którym zależy na tym, aby mieszkańcom powiatu jasielskiego żyło się bezpieczniej”.

Drzwi do mnie zawsze będą stały otworem. Myślę, że zdobyte do tej pory doświadczenie i piastowane funkcje pozwolą mi w dalszym ciągu realizować swoje cele życiowe i działać na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców tego powiatu. – powiedział.

Podziękowanie na ręce odchodzącego do Łańcuta mł. insp. Roberta Woźnika złożył zwierzchnik powiatowych służb, inspekcji i straży – starosta jasielski Adam Kmiecik. Na jego ręce przekazał pamiątkowy grawerton.

Trudny moment kiedy przychodzi rozstawać się ze współpracownikiem, z którego pracy i działań służby byłem bardzo zadowolony. Ale wierząc w mądrość komendanta wojewódzkiego, jego pomysł na kierowanie Policją w naszym województwie, że powołanie mł. insp. Roberta Woźnika na komendanta Policji w Łańcucie jest słuszne i uznaję, że pan komendant w Łańcucie będzie bardziej potrzebny niż w Jaśle. Witając mł. Insp. Andrzeja Wędrychowicza deklaruję swoją otwartość, współpracę i życzę wszelkiej pomyślności i owocnej pracy na tym niełatwym stanowisku. – powiedział.

49-letni Andrzej Wędrychowicz ma dwudziestosiedmioletni staż policyjny. Swoją karierę rozpoczynał w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Od 1991 roku pełni funkcje kierownicze: najpierw jako Komendant Komisariatu Policji w Bieczu, następnie jako Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Od lipca 2010 roku do marca 2012 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Strzyżowie. Prywatnie: interesuje go sport i turystyka, pasjonuje się także majsterkowaniem.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE