Informacje

Wystrzegajmy się oszustów

Po wizycie oszusta, starszy mieszkaniec Jasła stracił portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Pokrzywdzony zaufał nieznajomemu mężczyźnie i wpuścił go do mieszkania. Przestrzegamy przed tym zagrożeniem.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miniony piątek do drzwi domu 77-letniego mieszkańca Jasła zapukał nieznajomy. Mężczyzna przedstawił się i poinformował starszego pana, że zbiera pieniądze na chore dziecko, które obecnie przebywa w szpitalu. Gdy pokrzywdzony przekazał mu pewną kwotę, oszust porosił go jeszcze o coś do jedzenia. Kiedy gospodarz udał się do kuchni, nieznajomy wykorzystał jego nieuwagę i z przedpokoju skradł portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Po otrzymaniu kanapek podziękował właścicielowi mieszkania za pomoc i szybko wyszedł.

Przestrzegamy przed tym zagrożeniem. Zachowajmy ostrożność i bądźmy przezorni. Oszuści celowo starają się odwrócić naszą uwagę po to, aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń, nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, nie przekazujmy im żadnych pieniędzy, niezwłocznie poinformujmy o tym Policję.

Zwracajmy również uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszego domu, sąsiedztwa, jeżeli zachowują się podejrzanie nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997!

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE