Informacje

Złodziej wpadł, gdy wrócił po łup

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Jasła, który włamał się do sklepu. Jego łupem padły warte 2 tysiące złotych papierosy różnych marek. Podejrzany ukrył skradziony towar w pobliskich zaroślach. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy następnego dnia wrócił po swój łup.

Zabezpieczone papierosy
Zabezpieczone papierosy.
Fot. © KPP JASŁO

W miniony czwartek w nocy, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z sklepów w Jaśle. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że około godz. 23.15 w sklepie włączył się alarm. Pracownicy ochrony, którzy przybyli na miejsce zauważyli, że ktoś uszkodził drzwi do magazynu i włamał się do środka. Po sprawdzeniu towaru okazało się, że ze sklepu zginęły papierosy różnych marek o łącznej wartości około 2 tys. zł.

W czasie oględzin miejsca zdarzenia, w pobliskich zaroślach policjanci znaleźli ukryty łom i plecak wypełniony papierosami. Po ustaleniu, że znaleziony towar pochodzi z kradzieży sklepowej, funkcjonariusze postanowili zaczekać na jego „właściciela”. Po kilku godzinach obserwacji zauważyli idącego w kierunku zarośli mężczyznę z założonym na głowie kapturem. Gdy młody człowiek zaczął przeszukiwać miejsce, w którym ujawniono łup, został zatrzymany przez policjantów.

Podejrzanym okazał się 20-letni mieszkaniec Jasła, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W czasie przesłuchania przyznał się do włamania i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE