Informacje

„Budowlanka” najlepsza w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pod hasłem „Zużyte Opony – Gumowy Surowiec. Nie wyrzucaj, odzyskuj, chroń środowisko”.

Ekologiczni
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

Celem konkursu jest promocja zalet płynących z właściwego sposobu utylizacji zużytych opon oraz popularyzacja odpowiedzialnego postępowania z odpadami poprzez rozwój uczestnictwa w gminnych programach selektywnej zbiórki. – mówi Aneta Golowska, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle, koordynator konkursu.

Zespół EKO Budowlani złożony z przedstawicieli szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody: Małgorzaty Papciak, Marzeny Dybaś, Dagmary Bajorek, Angeliki Gumiennej, Urszuli Surdel oraz Anny Wojnar przygotował w ramach konkursu szereg przedsięwzięć, które zostały wykorzystane do promocji prawidłowego pozbywania się gumowego surowca.

To m.in.: studiowanie informacji na temat gumowego surowca w internecie i literaturze fachowej, a także wojewódzkich planów gospodarki odpadami; opracowanie i przeprowadzenie ankiety wśród uczniów naszej szkoły i mieszkańców Jasła, dotyczącej gumowego surowca; nawiązanie współpracy z Miejskim Zakładem Gospodarki Odpadami oraz z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle; wykonanie plakatów i ulotek; przygotowanie prezentacji na temat gumowego surowca; przeprowadzenie zbiórki opon; wykonanie mapki dzikich wysypisk gumowego surowca; likwidacja dzikich wysypisk oraz współpraca z lokalnymi mediami w celu nagłośnienia akcji.

Grupa z Jasła na szczeblu ogólnopolskim zajęła pierwsze miejsce uzyskując 106 punktów. Szczegóły na stronie internetowej: www.gumowysurowiec.pl.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE