Sport | rekreacja | turystyka

II miejsce UKS „Szóstka” Jasło na Danone CUP 2012

W dniu 24 kwietnia 2012r. zawodnicy UKS 6 Jasło – rocznik 2000 uczestniczyli w turnieju chłopców i dziewczyn „DANONE NATIONS CUP POLSKA 2012” województwa podkarpackiego rozegranym w Stalowej Woli.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Wszystkie drużyny podzielone zostały na 8 grup, w swoim pierwszym spotkaniu grupowym zawodnicy „SZÓSTKI” pokonali zespół STALI Stalowa Wola 3:0, a bramki zdobyli Szura, Blezień i Cyran. W kolejnym spotkaniu grupowym STAL Stalowa Wola uległa zespołowi UKS OLIMP Łubno 0-4, wynik ten spowodował, że aby myśleć o zajęciu I miejsca w grupie zespół UKS 6 Jasło musiał bezwzględnie pokonać przeciwników z Łubna. Od początku tego spotkania inicjatywę przejęli zawodnicy „SZÓSTKI”, którzy po płynnej zespołowej akcji i pięknym strzale „z półobrotu” Piątkowskiego objęli prowadzenie 1-0. W kolejnych minutach meczu do ataków ruszyli zawodnicy z Łubna jednak bramka Madeja na 2-0 pozbawiła ich złudzeń o zwycięstwie. W kolejnej fazie turnieju zwycięzcy grup rozegrali mecze ćwierćfinałowe, a pary rywalizujących zespołów wyłonione zostały w wyniku przeprowadzonego losowania przeprowadzonego przez sympatyczną zawodniczkę z UKS TROPS Kamień. Los sprawił, że zespół „SZÓSTKI” spotkał się z drużyną dziewczyn pokonując je pewnie 5-0, a łupem bramkowym podzielili się Blezień 3, Korneusz 1 i Piątkowski 1. W meczu półfinałowym zespół UKS 6 Jasło spotkał się z SMS STAL Mielec, w spotkanie to lepiej weszli zawodnicy „SZÓSTKI”, którzy po bramce Piątkowskiego objęli prowadzenie 1-0. Po zdobyciu bramki inicjatywę przejęli zawodnicy STALI jednak umiejętna gra w obronie całego zespołu „SZÓSTKI” pozwoliła utrzymać korzystny wynik do końca spotkania. W drugim półfinale BENIAMINEK Krosno pokonał STAL Rzeszów 1-0. W meczu o III miejsce STAL Rzeszów rozgromiła SMS TAL Mielec 5-0.

Mecz finałowy, którego stawką był wyjazd na turniej ogólnopolski do Warszawy był potwierdzeniem starego piłkarskiego porzekadła, że każda drużyna ma jeden słabszy występ w turnieju. Niestety dotyczyło to właśnie zespołu „SZÓSTKI”, który pomimo początkowej znacznej przewagi i dwóch dobrych sytuacji na zdobycie bramki w pewnej chwili… przestał grać. Zawodnicy opadli z sił, mnożyły się niecelne podania i straty piłki czego efektem była strata dwóch bramek i porażka, która rozwiała marzenia o wyjeździe na turniej finałowy do Warszawy.
      
Za zajęcie II miejsca zespół otrzymał puchar oraz upominki, ponadto organizatorzy wybrali wyróżniających zawodników turnieju, najlepszym bramkarzem uznali zawodnika UKS 6 Jasło – Grzegorza Żytniaka, który otrzymał pamiątkowy puchar i nagrodę rzeczową.

Zespół UKS 6 Jasło wystąpił w składzie: Grzegorz Żytniak i Paweł Kiszka – bramkarze; Wiktor Madej, Mateusz Cyntler, Gabriel Gierlasiński, Bartłomiej Niklewicz, Wiktor Kobak – obrońcy; Jakub Grzegorczyk, Daniel Cyran, Kacper Szura, Patryk Korneusz – pomocnicy; Szymon Blezień, Kacper Jędrusik i Kamil Piątkowski – napastnicy.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE