Sport | rekreacja | turystyka

Joanna Nocula medalistką Mistrzostw Polski w Judo

Zawodniczka klubu UKS ASW-JUDO JASŁO Joanna Nocula wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików, które zostały rozegrane w dniach 21-22.04.2012 w Krakowie.

Joasia Nocula z trenerem Przemysławem Czarneckim
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Zarówno Asia jak i reszta podopiecznych trenera Przemysława Czarneckiego spisała się w tych Mistrzostwach bardzo dobrze. Trzy zawodniczki naszego klubu walczyły w kategorii wagowej do 36 kilogramów i osiągnęły bardzo dobre rezultaty, oprócz brązowego medalu Asi na piątym miejscu uplasowała się Klaudia Przewoźnik, Natomiast na 7 pozycji turniej ukończyła Oliwia Brągiel, dla wszystkich tych dziewczyn był to debiut na zawodach takiej rangi tym bardziej cieszą sukcesy.

Oprócz w/w dziewcząt nasz klub reprezentował również Cezary Bania w kategorii wagowej do 60 kilogramów, niestety uległ w pierwszej walce swojemu przeciwnikowi z Włocławka i odpadł z rywalizacji w jednej z najbardziej licznych kategorii wagowych na tych zawodach.

Warto zaznaczyć, iż kwiecień to okres rozgrywania w Polsce Mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych, oprócz grupy młodzików w Mistrzostwach Polski rywalizowali nasi juniorzy.

Turniej odbył się w Jastrzębiu Zdroju a nasi wychowankowie uplasowali się na dobrych lokatach pomimo, że byli najmłodsi w swoich kategoriach wagowych. Arkadiusz Szczepanik wywalczył 7 miejsce w wadze do 55 kilogramów, a Aleksandra Stanek dziewiąte w kategorii wagowej do 52 kilogramów.

Oprócz tych sukcesów warto wspomnieć jeszcze o Mistrzostwie Polski zdobytym przez Bartłomieja Garbacika na akademickim turnieju rozgrywanym w Bytomiu.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom wspaniałych sukcesów.

Więcej informacji można znaleźć na: www.judo-jaslo.pl.

(UKS ASW-Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE