Informacje

Samorządowy Menedżer Regionu dla Jasła

Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła otrzymał w rankingu Pulsu Biznesu Filary Polskiej Gospodarki wyróżnienie „Samorządowy Menedżer Regionu 2011 w województwie podkarpackim”. W imieniu burmistrza wyróżnienie odebrał – podczas uroczystości, która odbyła 18 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Lublinie – Paweł Rzońca, sekretarz miasta Jasła.

Nagrodę odebrał sekretarz miasta Paweł Rzońca
Fot. © URZĄD MIASTA JASŁA

Filary Polskiej Gospodarki przyznawane są firmom z całej Polski już od kilku lat, natomiast w tym roku po raz pierwszy wśród gmin przeprowadzono plebiscyt, mający na celu uhonorowanie liderów wśród jednostek samorządu terytorialnego. TNS Pentor zwrócił się do wszystkich gmin w Polsce z prośbą o wskazanie samorządów, o których można powiedzieć, że są liderami w regionie.

Samorządowcy spośród gmin w danym województwie wybierali jedną – w ich ocenie lidera w regionie. Dokonując wyboru nie mogli wskazać własnej gminy. Dodatkowo spośród wszystkich gmin w danym województwie poproszono respondentów o wskazanie samorządów gminnych z ich województwa, które są liderem pod względem takich kryteriów jak: tempo rozwoju, pozyskanie pieniędzy unijnych, wspieranie przedsiębiorców, działających na terenie danej gminy, konsolidację społeczności lokalnej.

W województwie podkarpackim liderem Samorządowego Menedżera Regionu 2011 został Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, a burmistrz Jasła znalazł się w gronie wyróżnionych wspólnie z włodarzami: Mielca, Krosna, Trzebowniska, Stalowej Woli, Soliny, Dębicy, Ustrzyk Dolnych i Cieszanowa.

Współorganizatorem plebiscytu była firma Orange, partnerami: Enea, PKO Bank Polski, PGNiG, Grupa PZU, patronami honorowymi: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Związek Powiatów Polskich.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE