Kultura | rozrywka | edukacja

Sesja naukowa poświęcona postaci Ignacego Łukasiewicza

W dniu 30 kwietnia 2012 r. odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle sesja naukowa poświęcona osobie Ignacego Łukasiewicza. W sesji udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 4 w Jaśle.

Sesja naukowa o Łukasiewiczu
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

Na początku spotkania wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, którzy przedstawili scenkę rodzajową na temat życia i działalności Ignacego Łukasiewicza. Następnie z prelekcją wystąpił Wiesław Hap – historyk, który przedstawił sylwetkę Łukasiewicza jako osoby godnej naśladowania przez dzisiejszą młodzież.

W ostatniej części spotkania odbył się test z wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu. Zwycięzcy testu – uczniowie Gimnazjum nr 4 w Jaśle wzięli udział w teleturnieju dotyczącym ogólnej wiedzy z historii gazownictwa na naszym terenie. Zwyciężczynią teleturnieju została Aleksandra Lechowska z kl. III, II miejsce zajęła Magdalena Tomkiewicz z klasy II, na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Głogowski – uczeń klasy II. Czwarte miejsce ex aequo zajęli Arkadiusz Sulewski, Łukasz Berowski i Jakub Owsiany – również uczniowie Gimnazjum nr 4 w Jaśle.

Nagrody laureatom wręczali: Grażyna Leńczuk – Dyrektor MDK w Jaśle, Barbara Chochołek – Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych Zakładu Gazowniczego w Jaśle oraz Krzysztof Brągiel – Zastępca Dyrektora Gazowni Jasielskiej.

Spotkanie i konkurs odbył się w ramach projektu „PGNiG – MDK Jasło – wiertnictwo z talentem” – projektu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, łączącego naukę ze sztuką, który otrzymał dofinansowanie z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE