Kultura | rozrywka | edukacja

Sieciaki i Sieciuchy – czyli Tydzień z Internetem w GOKiCz w Skołyszynie

Przeszło sto osób z gminy Skołyszyn włączyło się do akcji „Tydzień z Internetem”! W ramach ogólnoeuropejskiej kampanii, między 26 a 30 marca 2012 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się cykle spotkań i zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Tydzień z Internetem
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Dlaczego w Internecie najlepiej posługiwać się pseudonimem i nie podawać swoich danych osobowych? Do kogo zwrócić się jeżeli coś mnie w Internecie zaniepokoi? Kim są Bełkot, Kradziej, Śmieciuch i Kłamacz? Dlaczego warto zabezpieczyć swój komputer? – odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy zajęć w Skołyszynie i Harklowej.

Uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej w Harklowej wzięli udział w zajęciach „Bezpieczne dzieci w sieci” zorganizowanych w Filii GOKiCz w Harklowej. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odwiedziły natomiast klasy III„a” i III„b” ze ZSP w Skołyszynie. Podczas zajęć, trzecioklasiści założyli w bibliotece drużynę Sieciaków.

Gimnazjaliści ze Skołyszyna wzięli udział w turnieju wiedzy o piłce nożnej „Rozgrzewka przed EURO 2012”. Młodzież z klasy I„a” i I„b” wykazała się bardzo dużą wiedzą na temat piłki nożnej oraz dużą sprawnością w przeszukiwaniu zasobów Internetu.

Najstarsi mieszkańcy naszej gminy wzięli udział warsztatach internetowych. Warsztaty mające na celu przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku, idealnie pasowały do hasła przewodniego kampanii „Tydzień z Internetem 2012” – AKTYWNOŚĆ OSÓB STARSZYCH I SOLIDARNOŚĆ MIĘDZYPOKOLENIOWA. 

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE