Sport | rekreacja | turystyka

„Szóstka” na siódmym miejscu w DAP Football Festiwal

W dniu 28 kwietnia 2012 roku drużyna UKS „SZÓSTKA” rocznik 2003 uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „DAP FOOTBALL FESTIWAL” zorganizowanym w Pustyni koło Dębicy.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Do sportowej rywalizacji stanęły następujące drużyny: DAP Dębica I, LECHIA Sędziszów, FAMT Presov, TARNOVIA Tarnów, PARTIZAN Bardejov, LKS IGLOPOOL Dębica, DAF Rzeszów, DAP Dębica II, GLINIK Gorlice, MFK Kosice, UKS Szóstka.

Drużyna Trenera Dominika Kowalskiego zagrała w składzie: Kacper Warchoł, Igor Wanat, Mikołaj Rak, Dawid Nachman, Mikołaj Kiełbasa Wiktor Majewski, Kamil Majcher, Jerzy Michowicz.

Pierwszy pojedynek nasi młodzi piłkarze stoczyli z MFK Kosice przegrywając 0:2. Pierwsza porażka pomimo upalnego dnia, gry w niepełnym składzie oraz brakiem zawodników rezerwowych spowodowała, iż nasi chłopcy postanowili dać z siebie wszystko. W drugim meczu dzięki zdobytej pierwszej bramce strzelonej przez Kamila Majchera chłopcy przełamali się i stworzyli kilka pięknych sytuacji pod bramką przeciwnika. Mecz z Glinikiem Gorlice jednak też zakończył się naszą przegraną 1:3. Trzeci mecz został rozegrany z DAP II Dębicą, który zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Warchoł. Czwarty pojedynek z IGLOOPOLEM zakończył się naszą przegraną 0:3 podobnie jak następny mecz z DAF Rzeszów 0:2.

Nasi chłopcy dopiero w dwóch ostatnich meczach zebrali w sobie resztki sił i pokazali piękną grę oraz na co ich stać. Mecz z LECHEM Sędziszów wygrali 2:0 po wykonaniu celnych bramek przez Dawida Nachmana, który we wcześniejszych meczach miał kilka ładnych akcji jednak zabrakło mu jedynie szczęścia oraz Wiktora Majewskiego. Ostatni pojedynek w walce o 7 miejsce stoczyli z Lechią Sędziszów. Był to bardzo emocjonujący pojedynek, ponieważ piłka kilka razy „krążyła” pod samą bramką przeciwnika, lecz nie chciała w nią wpaść. Jednak nasi chłopcy wywalczyli 7 miejsce kończąc mecz wynikiem 2:1. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Kacper Warchoł i Dawid Nachman.

Częste wyjazdy na turnieje uczą naszych chłopców, iż wszyscy są jedną drużyną – jeden za wszystkich wszyscy za jednego, uczą szacunku dla siebie oraz rywali jak również pozwalają zdobywać kolejne cenne doświadczenia, które w przyszłości na pewno zaczną przynosić naszym młodym piłkarzom same zwycięstwa.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE