Sport | rekreacja | turystyka

UKS „Szóstka” w Lidze Orlika

W sobotę (21.04) rozegrana została II kolejka LIGI ORLIKA dla rocznika 2003. Tym razem spotkania odbywały się w Rzeszowie, a gospodarzem były Ziomki Rzeszów. Poza naszą drużyną i Ziomkami, które wystawiły do turnieju dwie drużyny udział wzięły debiutujące w lidze ekipy Mosir Mielec i Igloopol Dębica.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Kacper Warchoł, Kamil Majcher, Grzegorz Sarnecki, Mikołaj Kiełbasa, Jurek Michowicz, Wiktor Majewski, Kacper Rogowski i Dawid Nachman.

W pierwszym meczu nasi chłopcy ponieśli porażkę z Igloopolem 0 -2 co nie podłamało ich w dalszych meczach i udowodnili w następnym wygranym meczu 3-0 z Mielcem. Bramki w tym meczu zdobyli Kacper Warchoł (rzut karny), Dawid Nachman (po bardzo ładnej akcji całej drużyny) i Kacper Rogowski. Dwie bardzo ładne asysty zanotował w tym meczu Wiktor Majewski. Następne spotkanie to mecz z naszymi odwiecznymi przeciwnikami Ziomkami I Rzeszów, z którymi do tej pory zawsze nam się bardzo ciężko grało. Mimo porażki 0-1 śmiało można powiedzieć, że stare piłkarskie powiedzenie się sprawdza o niewykorzystanych sytuacjach, których więcej mieli lepsi w tym meczu nasi chłopcy, ale niestety jedna z nielicznych akcji Ziomków przyniosła im bramkę. Na pocieszenie pozostała nam opinia obserwatorów, że ten mecz był najlepszym meczem dzisiejszego turnieju. Ostatnie spotkanie tej kolejki ligi gramy z II drużyną Ziomków i tym razem bierzemy rewanż za wcześniejszy mecz i mimo sporej przewagi wygrywamy 2-1 po dwóch bramkach Kacpra Rogowskiego.

Przed nami teraz DAP FOOTBALL FESTIWAL 2012 na który w końcu pojedziemy w pełnym składzie i udowodnimy, że UKS Szóstka rocznik 2003 jest drużyną z którą każdy musi się liczyć.

Wszystkim zawodnikom dziękuje za walkę i poświęcenie, a rodzicom za doping i sfinansowanie wyjazdu.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE