Informacje

Adam Kmiecik najlepszym starostą w województwie

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski otrzymał statuetkę dla najlepszego starosty województwa podkarpackiego. W XII edycji plebiscytu Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Nasza gmina/nasze miasto, nasz powiat po pierwszym roku nowej kadencji” kapituła konkursowa dokonania starosty jasielskiego za 2011 rok oceniła najwyżej.

Adam Kmiecik z nagrodą dla najlepszego starosty w województwie podkarpackim
Fot. © Starostwo Powiatowe / KATARZYNA PACWA

Wśród nominowanych do tej nagrody byli także starostowie powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego i ropczycko – sędziszowskiego. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego 30 maja br. w Polańczyku. – Nie spodziewałem się, że będzie to główna nagroda, tym bardziej więc jestem mile zaskoczony. To jednak świadczy o tym, że ta, którą otrzymaliśmy w marcu tego roku w konkursie Euro – Gmina, Euro – Powiat nie była na wyrost – mówi Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Kapituła konkursowa oraz mieszkańcy gmin, miast i powiatów ocenili swoich gospodarzy za dobre zarządzanie, promocję miejscowości i wykorzystanie unijnych pieniędzy. – Jednym z głównych kryteriów oceny było przeliczenie ilości środków pozyskanych przez Powiat Jasielski, przeznaczonych na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Cieszę się, że kapituła doceniała, to co robimy i nasze starania zyskały uznanie również poza granicami Powiatu Jasielskiego – dodaje Starosta.

Dziękując za ten zaszczytny tytuł, podkreślił znaczący wkład pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle, Zarządu Powiatu oraz jednostek mu podległych – Pragnę serdecznie podziękować Zarządowi Powiatu, radnym oraz wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego, jak również naszych jednostek. To m.in. dzięki ich pracy otrzymałem zaszczytny tytuł Starosty Roku – powiedział A. Kmiecik.

Za zasługi dla samorządności na poziomie ogólnopolskim Kapituła Konkursowa uhonorowała także Złotą Odznaką Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządu Terytorialnego profesora Jerzego Stępnia, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, jednego z twórców reformy samorządowej oraz Srebrną Odznaką Józefa Rzepkę, burmistrza Brzozowa.

Przyznano również nagrody najpopularniejszym samorządowcom Podkarpacia i Podkarpackim Liderom Samorządności. Listy gratulacyjne z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przysłali m.in.: Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta RP oraz marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta.

Katarzyna Pacwa
(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE