Sport | rekreacja | turystyka

Jaślanki z medalami na Pucharze Polski młodzików

Ogromnym sukcesem okazał się wyjazd zawodników naszego klubu na Otwarty Puchar Polski do Łodzi. Turniej został rozegrany 26 maja 2012. Zawody zgromadziły blisko 400 zawodników z Polski oraz Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Estonii, Białorusi, Niemiec, Łotwy, Litwy.

Sukces jasielskich judoczek
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 36 kilogramów stanęła Joanna Nocula, dla której był to sukces życiowy. Niedawno Asia wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski a teraz złoto. Podopieczna trenera Przemysława Czarneckiego pokonała w swoich walkach aktualną Mistrzynię i vice Mistrzynię Polski.

Brązowy medal na tym turnieju wywalczyła kolejna nasza wschodząca gwiazda Klaudia Przewoźnik, która uległa w walce półfinałowej swojej koleżance klubowej. Dla Klaudii to też był najlepszy wynik sportowy na arenie
ogólnopolskiej.

Swój udany start na tym turnieju zaliczył również Czarek Bania, który rywalizował w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 60 kg. Czarek ostatecznie zakończył rywalizację na 7 miejscu, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami na tego rodzaju turniejach.

W klasyfikacji medalowej wśród kobiet nasz klub wywalczył 5 miejsce. W klasyfikacji medalowej kobiet i mężczyzn uplasowaliśmy się na 8 miejscu. Natomiast w klasyfikacji punktowej 6 miejsce w Polsce!

Gratulacje dla naszych młodzików i życzenia dalszych sukcesów sportowych na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Przemysław Czarnecki
(UKS ASW-Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE