Na drogach

Kierowca i piesza ucierpieli w wypadkach

Minionej doby na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch wypadków. W zdarzeniach tych ucierpiały dwie osoby – w Skołyszynie kierowca osobowego citroena, a w Jaśle piesza. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Wypadek w Jaśle
Wypadek w Jaśle.
Fot. © KPP Jasło
Wypadek w Skołyszynie
Wypadek w Skołyszynie.
Fot. © KPP Jasło

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 19. na ul. Rynek w Jaśle. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierująca oplem astrą 37-letnia mieszkanka Jasła, jadąc w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 87-letnią kobietę. W wyniku potrącenia piesza trafiła do szpitala.

Kilka godzin po tym zdarzeniu policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który wydarzył się w Skołyszynie. Funkcjonariusze na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący citroenem saxo jechał od Jasła w kierunku Gorlic. Podczas jazdy prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i z całym impetem uderzył w stojącego na poboczu dostawczego volkswagena.

Na skutek wypadku z urazem klatki piersiowej i wstrząśnieniem mózgu do szpitala trafił kierujący citroenem 46-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Kierowca volkswagena i pasażer nie doznali obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Dokładne okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE