Kultura | rozrywka | edukacja

Książkobranie – znajdź swoim książkom nowego właściciela

„Człowiek szuka książki – książka swego czytelnika. Nie czytasz – wymień się książką”. 14 maja 2012 r. w godzinach 15.00-18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na akcję „Książkobranie – znajdź swoim książkom nowego właściciela”, w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Są książki, które towarzyszą nam od dzieciństwa, które kochamy i chętnie wzięlibyśmy je ze sobą na wyspę bezludną. Ale są i takie, które po przeczytaniu stoją na półce i tylko zbierają kurz. Nietrafiony prezent, pochopny zakup, tytuły, który już się nam znudziły albo po prostu już z nich wyrośliśmy. Ileż to książek leży w naszych domach bezużytecznie i czeka na swojego czytelnika? Książkobranie to akcja polegająca na bezgotówkowej wymianie książek pomiędzy uczestnikami biorącymi w niej udział. Zasady są bardzo proste.

Każdy może przynieść dowolną liczbę książek. Jeżeli uczestnik akcji znajdzie interesującą go książkę, może w zamian zaproponować jej właścicielowi swoją na wymianę. Książki można dowolnie wymieniać między sobą i negocjować warunki ich wymiany. Oczywiście, książki muszą być w stanie nadającym się do użytku. Na naszą pierwszą akcję nie przynosimy podręczników szkolnych i literatury naukowej.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE