Na drogach

Majowy weekend 2012 – podsumowanie

Zakończyły się policyjne działania „Majowy weekend 2012”. Na drogach powiatu jasielskiego upłynęły spokojnie i bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, doszło do 11 kolizji. Policjanci zatrzymali ośmiu pijanych kierowców.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W czasie akcji, głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych. Przez siedem dni w działaniach brało udział prawie stu pięćdziesięciu funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

Od piątku 27 kwietnia do czwartku 3 maja na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z 11 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Niestety po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy za kierownicą zasiedli po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali osiem takich osób. Pięciu kierowców będzie odpowiadać za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u nich ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE