Informacje

Najzdolniejszy uczeń Powiatu

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego wręczono po raz kolejny nagrody najzdolniejszym uczniom z Podkarpacia. Z terenu powiatu jasielskiego otrzymał ją Krzysztof Krysa, uczeń 3 klasy Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej.

Krzysztof Krysa
Fot. © Starostwo Powiatowe / KATARZYNA PACWA

Nagroda „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia” przyznawana jest co roku w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego jednemu uczniowi z każdego powiatu województwa podkarpackiego. W tym roku Starosta Adam Kmiecik, po zapoznaniu się z osiągnięciami uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych wytypował Krzysztofa Krysę z Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. – Lista osiągnięć Krzysztofa jest imponująca. Dopiero kończy gimnazjum, a jego sukcesami można by obdzielić wielu licealistów. To wielka przyjemność móc typować do nagrody tak zdolnego i pracowitego ucznia. Serdecznie gratuluję osiągnięć i nagrody. Gratuluję także dyrekcji i kadrze pedagogicznej Gimnazjum Nr 1, bo to również oni przyczynili się do tego sukcesu. Gorące podziękowania i gratulacje składam także na ręce rodziców Krzysztofa – powiedział Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Krzysztof Krysa, uczeń 3 klasy Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle zdobywca tegorocznej nagrody samorządowej jest laureatem wielu konkursów przedmiotowych i tematycznych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim oraz powiatowym. Od dwóch lat pracuje także w Szkolnym Zespole Redakcyjnym i zajmuje się tematyką historyczną. Jego artykuły ukazują się na stronie internetowej szkoły oraz w telewizji Jasło. – Ta nagroda to dla mnie wielki zaszczyt. Jestem zadowolony, że moje osiągnięcia zostały docenione i uhonorowane przez samorząd terytorialny naszego województwa. Chciałbym jednak podkreślić, że to nie tylko moja praca. Te wszystkie sukcesy, które mnie tutaj zaprowadziły, to owoc pracy wielu nauczycieli, którzy poświęcali swój cenny czas, żeby pomóc mi w zdobywaniu wiedzy i rozszerzaniu swoich zainteresowań, a tym samym sięgać po najwyższe laury w skali województwa – mówi Krzysztof Krysa.

Katarzyna Pacwa
(Starostwo Powiatowe w Jaśle )

SŁOWA KLUCZOWE