Kultura | rozrywka | edukacja

Rozgrzewka przed EURO 2012 w … bibliotece

Jak nazywa się kapitan reprezentacji Polski, które miejsce zajmuje Polska w rankingu FIFA, ilu kibiców może się zmieścić na Stadionie Narodowym, to tylko niektóre pytania jakie mogli usłyszeć uczestnicy ROZGRZEWKI PRZED EURO 2012, która odbyła się 8 maja w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Wtorkowe spotkanie z czytelnikami, było pewnego rodzaju turniejem wiedzy o piłce nożnej. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w komputerowym quizie i poszerzali swoją wiedzę o futbolu, reprezentacji Polski i zbliżających się Mistrzostwach Europy. Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych w Internecie było doskonałą okazją do wspomnień i… dobrej zabawy.

Od 8 maja trwa w całym kraju ,,Tydzień Bibliotek”, akcja społeczna, którą co roku organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Biblioteczne imprezy poprzedzają czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012. Dlatego też, hasło „Biblioteka ciągle w grze!”, jest nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego wydarzenia, ale także pozwala uświadomić ludziom miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze.

W obchody IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jak co roku włączyła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wraz z filiami, przygotowała dla swoich użytkowników wiele interesujących propozycji. Spotkanie “Rozgrzewka przed Euro 2012” zainaugurowało cykl całotygodniowych imprez w bibliotekach Gminy Jasło.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE