Kultura | rozrywka | edukacja

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem – autorem książek dla dzieci i młodzieży, a także tłumaczem i leksykografem. Spotkanie, zorganizowane w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, rozpocznie XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w jasielskiej Bibliotece.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Paweł Beręsewicz znany jest młodym czytelnikom jako autor cyklu o rodzinie Ciumków. Jest laureatem licznych nagród, m.in. dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego: w 2008 za książkę Ciumkowe historie w tym jedna smutna i w 2011 za Tajemnicę człowieka z blizną.

O swojej twórczości, podczas rozmowy z Agnieszką Sikorską-Celejewską, powiedział: „Myślę, że cechą wspólną wszystkiego, co dotychczas napisałem, jest humor. (…) niezależnie od gatunku lubię pisać rzeczy wesołe. W moim pisaniu najczęściej też pojawia się motyw rodziny, bo to temat bardzo mi bliski.”

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 31 maja (czwartek) 2011 r. o godz. 11.30 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE