Sport | rekreacja | turystyka

Sukcesy judoków UKS ASW-Judo Jasło na słowackich matach

Po raz kolejny młodzi wychowankowie klubu UKS ASW – JUDO JASŁO rywalizowali w międzynarodowych zawodach, tym razem udaliśmy się do słowackiego Bardejova, gdzie oprócz nas zjawiły się również reprezentacje klubowe z Czech, Węgier, Ukrainy, Polski i Słowacji. Turniej zorganizowany był przez klub Judo Kan Klub Bardejov i odbył się 28 kwietnia.

Judocy
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W tym turnieju wystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie z uwagi na różne okoliczności. Nie przeszkodziło to nam jednak wywalczyć drużynowo brązowego medalu.

Nasz klub reprezentowała ośmioosobowa drużyna, która zaprezentowała się bardzo dobrze.

Indywidualne wyniki jasielskich judoków:

Paulina Górniak rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych i w obydwu zdobyła złote medale! Sukces jest tym większy, gdyż drugie złoto zdobyła walcząc z koleżankami dwa lata starszymi od siebie. W dwóch kategoriach rywalizowała również Katarzyna Kolbusz, której udało się zdobyć srebro i brąz. Kolejne medale dołożyli nasi chłopcy. Złoto zdobył Mateusz Kluszczyk, który okazał się bezaapelacyjnie najlepszy w kategorii wagowej do 24 kilogramów. Również złoto przypadło w udziale Cezaremu Bani, który pokazał wspaniałe techniczne akcje na macie. Natomiast w juniorach w kategorii wagowej do 60 kilogramów najlepsi okazali się nasi reprezentanci, którzy między sobą musieli stoczyć walki o medale w tej wadze. Złoto wywalczył Arkadiusz Szczepanik, srebro Kamil Paprocki, a brąz Dawid Szymkowski. Wszyscy trzej w walkach eliminacyjnych pokazali swoją wysoką formę.

Gratulujemy serdecznie!!!

Przemysław Czarnecki
(UKS ASW-Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE