Informacje

Świętując urodziny ukradł ogrodowy parasol

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 21-latka, który ukradł warty tysiąc złotych ogrodowy parasol. Młody człowiek zabrał parasol sprzed restauracji w Jaśle, gdy wracał ze swoich urodzin. Jego łup miał trafić na działkę kolegi.

Skradziony parasol
Fot. © KPP JASŁO

W miniony piątek w nocy dyżurny komendy otrzymał sygnał, że ktoś kradnie jeden ze stojących przed restauracją w Jaśle ogrodowych parasoli. Natychmiast w ten rejon został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze w pobliżu miejsca kradzieży zauważyli młodego mężczyznę niosącego kilkumetrowy parasol. Na widok radiowozu podejrzany porzucił swój łup i zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Jasła.

Początkowo 21-latek zaprzeczał, że kradzież parasola to jego dzieło. Jednocześnie nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć skąd go ma. Po wytrzeźwieniu zmienił jednak zdanie, przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

W toku postępowania funkcjonariusze ustalili, że w dniu zatrzymania podejrzany obchodził z kolegami swoje urodziny. Po zakończeniu spotkania, gdy wracał do domu, przechodząc w pobliżu jednej z restauracji postanowił zabrać ze sobą stojący przed lokalem ogrodowy parasol. Swój łup miał zanieść na działkę kolegi.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE