Informacje

W okolicach Nienaszowa zginął mężczyzna. Prowadzony przez niego traktor przewrócił się na stromym zboczu

Tragiczny finał wypadku ciągnika rolniczego w gminie Nowy Żmigród. W Nienaszowie nad ranem zginął 77-letni mężczyzna, który spadł z kilkusetkilogramowego pojazdu na twarde podłoże. Okoliczności dramatycznego zdarzenia wyjaśniają jasielscy policjanci.

Wypadek w Nienaszowie
Lekarz biegły medycyny sądowej dokonuje oględzin miejsca wypadku.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

O wypadku służby ratownicze zostały powiadomione około godziny siódmej rano. Po kilku minutach na miejscu był już zespół ratownictwa medycznego. Kilka chwil później dojechały zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczno-Gaśniczej w Jaśle. Niestety na ratunek dla starszego mężczyzny było już za późno. Lekarz karetki Pogotowia Ratunkowego stwierdził jego zgon.

Do wyjaśnienia okoliczności wypadku zostali wysłani funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nowym Żmigrodzie. W czynnościach dochodzeniowo-śledczych brali również udział: technik kryminalistyczny, lekarz biegły medycyny sądowej oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Po zebraniu materiału dowodowego, oględzinach uszkodzonego ciągnika i rozmowy ze świadkami wstępnie wykluczyli oni udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

Według ich ustaleń wypadek miał następujący przebieg: mężczyzna jadąc ciągnikiem rolniczym, do którego był przyczepiony drewniany wóz, jechał po stromym zboczu łąki. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok. Kierowca wypadł z fotela prosto na ziemię i w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Policjanci ustalili tożsamość ofiary. To 77-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości – Kopytowa w powiecie krośnieńskim. Decyzją prokuratora zwłoki zostały wydane rodzinie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE