Informacje

W Świerchowej spłonął budynek gospodarczy

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w miejscowości Świerchowa (gmina Osiek Jasielski). Obiekt doszczętnie spłonął, ale na szczęście udało się uratować położony w pobliżu dom mieszkalny.

Pożar w Świerchowej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ FOTOGALERIĘ:
Pożar budynku gospodarczego w Świerchowej

Do zdarzenia doszło około godziny trzynastej. Jako pierwsza przybyła miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Druh Marek Kiełbasa relacjonuje: „Naszym pierwszym zadaniem była obrona budynku mieszkalnego oraz drugiego budynku gospodarczego. Z tym budynkiem podjęliśmy decyzję, że nie ma szans uratowania, natomiast realne było zagrożenie zapalenia się budynku mieszkalnego. Nasza jednostka podjęła działania ratowania jednego i drugiego budynku. Rozwinęliśmy trzy linie szybkiego natarcia, natomiast jedną linią próbowaliśmy gasić budynek gospodarczy, który był cały objęty ogniem”.

W akcji ratowniczo-gaśniczej, obok dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, brały udział także zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym (Osiek Jasielski i Załęże).

Działania polegały na ugaszeniu ognia, całkowitym rozebraniu drewnianej konstrukcji dachu, usunięciu spalonej słomy i nadpalonych elementów konstrukcyjnych z wnętrza obiektu.

Akcja była prowadzona przy drodze wojewódzkiej nr 992, dlatego Policja kierowała ruchem wahadłowym. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dębowcu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE