Wyniki turnieju szachowego o puchar burmistrza

Reprezentant Miedzi Legnica Daniel Frączek zwyciężył w „II Pucharze Burmistrza Miasta Jasła” zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Mat”.

Uczestnicy turnieju szachowego

Otwarty turniej szachowy odbył się 19 maja 2012 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Bobuli (Pasjonat Dankowice), a trzecie Damianowi Lewtakowi (GCKiP Czarna). Po rozegraniu dziewięciu rund systemem szwajcarskim najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Pędrak z Hetmana Pilzno.

W rozegranym jednocześnie turnieju dzieci do lat 12 zwyciężyli: Joanna Furtak (Limanowa) i Paweł Świder (Kornuty Gorlice).

Turniej szachowy w tej formule został rozegrany po raz drugi i wiele wskazuje, że będzie to impreza cykliczna. Podobnie jak w roku ubiegłym sponsorem zawodów był Urząd Miasta w Jaśle. Na turnieju gościł Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki, który kibicował jasielskim szachistom w ostatnich rundach, a na zakończeniu zawodów wręczył nagrody najlepszym zawodnikom.

Kolejną imprezą szachową organizowaną przez Uczniowski Klub Szachowy Mat będą „Otwarte Mistrzostwa Jasła”. Termin zawodów został zaplanowany na jesień 2012 roku.