Kultura | rozrywka | edukacja

Zostań czytelnikiem! – wiosenna edycja akcji MBP

Od 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się cykliczne finały wspólnych spotkań z książką i dobrą zabawą. Uczestniczą w nich dzieci z jasielskich szkół i przedszkoli, które wpisują się w wiosenną edycję akcji promującej czytanie wśród najmłodszych.

Pasowanie na czytelnika
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Wesołe wędrówki po wyobraźni, odkrywanie małych i dużych tajemnic książek, a przy tym mnóstwo dobrej zabawy i radości – to przykład, jak łatwo można przenieść się do krainy dziecięcych marzeń. Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji uczestniczą w bibliotecznej grze z żywymi pionkami i aktywnie odkrywają, że czytanie niesie ze sobą ogromną radość. Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każdy uczestnik z nią zaprzyjaźniony, otrzymuje dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostaje udekorowany biblioteczną odznaką lubiącego czytać.

Wiosenne finały akcji MBP potrwają do końca maja. Pierwszymi zaprzyjaźnionymi z książką są grupy dzieci z SP nr 1, SP nr 4, ZSM nr 5, SP nr 6, SP nr 10, PM nr 1 i PM nr 11.

Akcja została objęta patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl. W dowozie dzieci z odległych przedszkoli pomaga jasielski ZMKS.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE