Kultura | rozrywka | edukacja

„Dzień Dawcy Szpiku” w Kołaczycach (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce, Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach oraz Stowarzyszenie „Jasło Nasz Dom” organizują w najbliższy poniedziałek 11 czerwca na kołaczyckim rynku happening „Dzień Dawcy Szpiku”. Poniedziałkowa akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 14.00 i polegać będzie na spotkaniu z przedstawicielami Fundacji przeciw Leukemii, którzy byli już biorcami szpiku kostnego. Zostanie również zaprezentowany film opowiadający o walce z białaczką.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Dotatkowo na rynku odbywać się będzie pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołaczyc, będą wystepy lokalnych zespołów, zabawy dla najmłodszych oraz będzie mnóstwo atrakcji dla wszystkich tych, którzy zechcą nas w tej szczególnej akcji wesprzeć. – mówi Ewa Piekarska, dyrektor GOK w Kołaczycach.

Od każdej osoby w wieku 18-35 lat, która wypełni ankietę zdrowotną i podpisze oświadczenie, zostanie pobrane 10 ml krwi.

Dawstwo szpiku jest za darmo, nic się na tym nie zyskuje, nic się też nie traci. Przekazując komuś swój szpik, przekazujemy temu komuś nowe życie, możemy przy tym kierować się pobudkami religijnymi, bądź świeckimi, w każdym przypadku będziemy altruistami – podkreśla Łukasz Kotulak, Prezes Stowarzyszenia „Jasło Nasz Dom”.

W naszej akcji najważniejsze jest to, że przyjeżdżają do nas ludzie, którzy dzięki przeszczepowi szpiku otrzymali drugie życie. Można z tymi ludźmi porozmawiać, poznać ich historię, dowiedzieć się na czym polega oddawanie szpiku. To ważne by oraganizować takie akcje i wspierać, gdyż nawet jedno uratowane życie, to będzie nasz sukces – zapewnia Małgorzata Salacha, burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE