Kultura | rozrywka | edukacja

Dzień Dziecka 2012 – upalnie, ale wesoło

16 czerwca 2012 r. w upalne sobotnie popołudnie dzieci z Jasła i powiatu jasielskiego ponownie obchodziły swoje święto. Na stadionie „Czarnych” liczną publiczność zgromadzili wychowankowie sekcji tanecznej, wokalnej, recytatorskiej i grup przedszkolnych prowadzonych przez MDK w Jaśle. Prezentacje artystyczne wokalistów, tancerzy, recytatorów i przedszkolaków trwały przez prawie dwie godziny. W przerwie między prezentacjami zgromadzeni obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez słuchaczy Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle.

Dzień Dziecka z MDK
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

Następnie wszystkie zgromadzone dzieci wzięły udział w konkursie „malowanie kredą”, gdzie każda praca dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Jaśle została nagrodzona. Tematem konkursu była praca strażaka – temat związany był z obchodami 20-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy z jasielskiej Komendy PSP byli również gośćmi imprezy i przygotowali dzieciom wiele niespodzianek. Pierwszą z nich były konkurencje sprawnościowe w ramach Rodzinnej Olimpiady Sportowej. Dwuosobowe drużyny: dziecko i rodzic przez godzinę zmagali się z różnymi zadaniami, by otrzymać atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Jasła, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Hotel Restauracja Perła Jasło.

I miejsce w Olimpiadzie zajęły Iga Gałuszka wraz z mamą – zwyciężczynie otrzymały od właścicieli Hotelu Perła Jasło weekendowy pobyt w Krynicy Zdrój. Pozostali laureaci: Dominik Koba z tatą (II m.), Izabela Rewiś z tatą (III m.), Filip Czupa z tatą (IV m.), Ola Henzel z mamą (V m.), Wiktoria Rak z tatą (VI m.), Gabrysia Forystek z tatą (VII m.), Natalka Myśliwiec z mamą (VIII m.), Roksanka z mamą (IX m.), Dominika Syrek i dziadzio (X m.) otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle i jasielską Komendę Straży Pożarnej. Nagrody wręczali: Andrzej Czernecki – Burmistrz Miasta Jasła, Grażyna Leńczuk – Dyrektor MDK w Jaśle, mł. bryg. Bogdan Ziemba – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Anna Przywara – Kierownik Marketingu Gazowni Jasielskiej.

Po konkurencjach sportowych przyszedł czas na najmłodsze talenty, które prezentowały się niezwykle wdzięcznie na scenie. Przed publicznością wystąpili ochotnicy w wieku od 4 do 8 lat, którzy śpiewali znane piosenki, recytowali wiersze i również wykonywali niezwykle trudne zadanie na czas. I miejsce w konkursie TALENT SHOW zdobyła Roksana Węgiel (lat 7), która otrzymała nagrodę ufundowaną przez właścicieli Pałacyku Ślubów Paradise. Pozostali uczestnicy: Julian Baniak (lat 4) – II m., Maja Warchoł (lat 6) – III m., Oliwia Mucha (lat 7) – IV m., Nikola Dubis (lat 7) – V m., Michał Goleń (lat 4) – VI m., Natalia Ulaszek (lat 8) – VII m., Julia Zub (lat 6) – VIII m., Natalia Myśliwiec (lat 8) – IX m. i Oliwier Nazgowicz (lat 7) – X m. otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

Na zakończenie Dnia Dziecka odbył się koncert zatytułowany MIX PRZEBOJÓW w wykonaniu solistów Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Wystąpili: Magdalena Myśliwiec, Natalia Leśniak, Maja Piskadło, Ewa Machowska, Natalia Pawlik, Daniela Burda, Martyna Jedziniak, Ola Machowska, Piotr Świędrych oraz Dariusz Wickowski. Podczas koncertu zatańczyli również: grupa Respekt oraz b-boye z MDK w Jaśle.

W ciągu ponad 6-godzinnej imprezy dzieci mogły korzystać z pozostałych atrakcji, takich jak:
dmuchane zamki i trampolina, ścianka wspinaczkowa (bezpłatnie), przejażdżki na konikach, strzelnica przygotowana przez Czarny Korpus Południa, samochody służb ratowniczych oraz piana strażacka. Niezwykłym powodzeniem cieszyły się fryzury czesane przez uczennice Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych, malowanie twarzy oraz stoisko z rękodziełem.

Atrakcje dzieciom zapewnili również wolontariusze z Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu MOC WOLONTARIAU w Jaśle. Uczniowie zorganizowali dzieciom happening, podczas którego dziecięce drużyny wykonywały z kartonów dzikie zwierzęta oraz aukcję autografów znanych osób.

Imprezę zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wspólnie z: Starostwem Powiatowym w Jaśle, Urzędem Miasta w Jaśle, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jaśle, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Zespołem Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle oraz Powiatowym Młodzieżowym Centrum Wolontariatu w Jaśle.

Wydarzenie sponsorowali:
PGNiG SA, Karpacki Oddział Obrotu Gazem Gazownia Jasielska, Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle, Karpacka Spółka Gazownictwa, Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Sieć Jasielskich Sklepów MPM, Habys Sp. z o.o., Hotel Perła Jasło, Trafunek Sp. z o.o., Pałacyk Ślubów Paradise, Piekarnia Ciastkarnia Jan Wątroba, Gran-Pik Liwocz, Agro-Market Sp.J., Masarnia Trio Sp.J. i Masarnia Domicela Sp. z o.o., LiModa Salon Sukien Ślubnych, Pizzeria Bartolini, Bank PKO SA Oddział 1 w Jaśle, PPHU Astra Sp. z o.o.

Składamy również serdeczne podziękowania Radzie Rodziców MDK w Jaśle, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Jaśle za wypożyczenie sceny, Piekarni SPOŁEM przy ul. Jana Pawła II za umożliwienie korzystania z prądu podczas imprezy, firmie Trans-Wiert Sp. z o.o. za transport sceny oraz słuchaczom Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle za pomiar ciśnienia podczas imprezy.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE