Sport | rekreacja | turystyka

Judocy UKS MOSiR Jasło na prestiżowych zawodach w Bochni

W niedzielę (24.06) odbył się XV Międzynarodowy Turniej JUDO w Kopalni Soli w Bochni. Są to bardzo mocne zawody i dlatego nie mogło nas tam zabraknąć.

UKS MOSiR Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Walki prowadzone były w niecodziennej i wyjątkowej scenerii – w Komorze Ważyn 248 metrów pod ziemią. Na zawodach zjawiło się 432 zawodników z ponad 50 klubów z 11 krajów: Węgier, Słowenii, Niemiec, Estonii, Chorwacji, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy i całej Polski.

Nasz klub UKS MOSIR Jasło reprezentowało 5 zawodników, którzy pokazali się z jak najlepszej strony, zdobywając 2 medale. Najlepszy wynik i złoty medal wywalczyła Marlena Gajecka. Natomiast jej siostra Adriana Gajecka wywalczyła brąz.

Niestety, nie wszystkim udało się przebrnąć przez walki eliminacje, grupy wagowe i wiekowe były bardzo liczne i wystarczył jeden mały błąd, który eliminował z dalszych rozgrywek. Walkom eliminacyjnym nie podołali: Beata Lejkowska, Patryk Piątek i Grzegorz Żytniak. Wielkie gratulacje za wspaniałą postawę sportową i na pewno duża nauka na przyszłe starty.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich chętnych zawodników była możliwość zwiedzenia z przewodnikiem tej najstarszej kopalni soli. 

Serdeczne podziękowanie dla rodziców za pomoc w wyjeździe oraz sponsorom, którzy pomagają w rozwoju tych młodych adeptów.

Michał Czarnecki
(UKS MOSiR Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE