Sport | rekreacja | turystyka

Judocy UKS MOSiR Jasło podbijają słowackie tatami

W sobotę (16.06) nasi zawodnicy wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo w Michalovcach na Słowacji. Zawody zgromadziły prawie 400 zawodników z takich krajów jak: Francja, Litwa, Rumunia, Czechy, Ukraina, Słowacja i oczywiście Polska. Nasza 10 osobowa grupa bardzo dobrze zaprezentowała się zdobywając 6 medali.

UKS MOSiR Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Oto wyniki naszych zawodników:

Złoto wywalczyły: Gabriela Kwaśny, Marlena Gajecka, Adriana Gajecka
Srebrny medal dla: Barbara Śliwa, Beata Lejkowska
Brązowy medal: Julia Motkowicz
Na piątej lokacie uplasował się: Szymon Kaźmierczyk
Walk eliminacyjnych, niestety nie przeszli: Maja Kwaśny, Patryk Piątek, Szymon Sudyka.

W tym samym czasie, w Bytomiu, została rozegrana II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – najważniejszych zawodów w tym roku dla tej grupy wiekowej. Nasza zawodniczka Kornelia Mierzwa zakwalifikowała się, jako jedyna zawodniczka z Podkarpacia, do tej prestiżowej imprezy. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się 6 – 7 lipca w Bochni. Trzymajmy kciuki za naszą zawodniczkę.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.judomosir.pl.

Michał Czarnecki

SŁOWA KLUCZOWE