Na drogach

Kierowca i dwóch rowerzystów ranni w wypadkach

Trzy osoby ucierpiały w sobotnich wypadkach, do których doszło na drogach powiatu jasielskiego. W Łajscach ranny został kierowca osobowego audi, a w Jaśle dwóch rowerzystów. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.

Wypadek na Piłsudskiego w Jaśle
Wypadek na Piłsudskiego w Jaśle.
Fot. © terazJaslo.pl / DANIEL BARON

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę, około godz. 15.20 w Jaśle na ul. Piłsudskiego, podczas wyprzedzania grupy rowerzystów przez kierującego citroenem xsara. W trakcie manewru potrącony został jeden z cyklistów, który przewracając się, uderzył w rower jadącego obok kolegi. Jadący za nimi trzeci z rowerzystów nie zdążył wyhamować, najechał na pokrzywdzonych i podobnie jak oni zakończył jazdę upadkiem na jezdnię. W zdarzeniu ucierpieli dwaj kierujący jednośladami mężczyźni, jeden z nich trafił do szpitala. Kierowca samochodu, podobnie jak pozostali uczestnicy wypadku, był trzeźwy.

Kilka godzin po tym zdarzeniu policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który wydarzył się w Łajscach. Funkcjonariusze na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem polo na wzniesieniu drogi zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi 80. Wskutek wypadku, do szpitala trafił kierowca audi, gdzie z uwagi na doznane obrażenia pozostał na obserwacji. Pozostali uczestnicy nie ucierpieli w zdarzeniu. Kierowcy byli trzeźwi.

Okoliczności i przyczyny wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE