Kultura | rozrywka | edukacja

Kraina Biblioteki i Książki odkryta na nowo

Ponad 500 najmłodszych z jasielskich szkół i przedszkoli podczas cyklicznych spotkań w ramach akcji Zostań Czytelnikiem! zaprzyjaźniło się z biblioteką i książką. Wspólne podróże małe i duże, zabawa poprzez wyobraźnię oraz mnóstwo uśmiechu towarzyszyły każdemu z trzech spotkań w Bibliotecznej Krainie Wyobraźni.

Mianowanie na czytelnika biblioteki
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Podczas pierwszych odwiedzin mali odkrywcy wspólnie wyruszyli w podróż po bibliotece, dowiadując się jak można zostać czytelnikiem i wykonując magiczne karty biblioteczne przeznaczone do zabawy w małego bibliotekarza. Drugie spotkanie upłynęło przy wspólnych zabawach w Krainie Książki. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć rozmaite książki-zabawki znajdujące się w Oddziale dla Dzieci MBP i posłuchać wydobywających się z nich odgłosów lasu, morskich ssaków czy dinozaurów. Zwieńczeniem bibliotecznej podróży i poszukiwań zakątka książkowej wyobraźni było pasowanie na czytelnika. Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji uczestniczyli w bibliotecznej grze z żywymi pionkami i aktywnie odkrywali, że czytanie  niesie ze sobą ogromną radość. Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każde dziecko z nią zaprzyjaźnione, otrzymał dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostało udekorowane biblioteczną odznaką  lubiącego czytać. Wszystkie grupy szkolne i przedszkolne w podziękowaniu za aktywny udział w akcji otrzymały książkowy upominek.

Podczas wiosennej edycji wspólnych spotkań zaprzyjaźnione z książką zostały grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4, Zespołu Szkół Miejskich nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, 7, 10, 11 i Przedszkola Miejskiego nr 1 i 11.

Akcja została objęta patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl. W dowozie dzieci z odległych szkół pomaga jasielski ZMKS.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE