Kultura | rozrywka | edukacja

Lato w Słonecznym Zakątku Dobrej Zabawy

Wakacje z uśmiechem, bez nudy i próżnowania – to jest możliwe! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle będziemy aktywnie wypoczywać i poznawać słoneczne strony wspólnych spotkań z wyobraźnią.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Jasielska Biblioteka zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5 – 11 lat do udziału w wakacyjnych zajęciach połączonych z dobrą zabawą. Na uczestników spotkań w Słonecznym Zakątku czeka szereg ciekawych i fantazyjnych sposobów spędzania wolnego czasu. Czy słońce czy deszcz, w Bibliotece zawsze będzie pogodnie i wesoło, dzięki rozmaitym zabawom integracyjnym, kreatywnym zajęciom plastycznym oraz niespodziankom, jakie przygotowano specjalnie z myślą o różnorodnych zainteresowaniach dzieci.

W tegoroczne wakacje najmłodsi spotkają się m.in. z Kubą i Bubą, bohaterami książek G. Kasdepke. Będą podróżować gdzie oczy poniosą. Czeka je wyprawa tropem skarbu w grze z żywymi pionkami, spotkanie z własnoręcznie wykonaną rozgwiazdą Marysią, krabem Mikołajem i mewą Marianną oraz mnóstwo krzyżówek i zagadek ulubionego książkowego bohatera – Koszmarnego Karolka. Słoneczne dni będą okazją do wyjścia poza Bibliotekę: do Parku Miejskiego, na taras czy podwórko. Dzieci poskaczą także z Kumką i Gumką uczestnicząc w żabbingu i joggingu, a z Dinusiem – ostatnim dinozaurem, przeniosą się w plastyczny świat swoich prehistorycznych ulubieńców. Podróże z wyobraźnią przeniosą uczestników zajęć nawet na karaibską plażę, gdzie spotkają się z własnoręcznie wykonanymi wesołymi krabami. Nie zabraknie również wspólnych tańców oraz gier i zabaw zespołowych.

To tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla najmłodszych. Zachęcamy do zapoznania się z szczegółowym planem spotkań na naszej stronie: www.mbp.jaslo.pl.

Każdemu spotkaniu w ramach Słonecznego Zakątka Dobrej Zabawy towarzyszyć będzie głośne czytanie polecanej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” literatury dla dzieci, wzbogacającej wiedzę i promującej pozytywne wartości.

Spotkania odbywać się będą o godz. 12:00:

Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) – środy
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) – środy
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) – wtorki
Filia nr 3 ( ul. Szopena 22) – czwartki

Zapraszamy!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE