Kultura | rozrywka | edukacja

Odznaczenia i nagrody dla bibliotek publicznych województwa podkarpackiego

13 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w trakcie III. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów  „Kształtowanie wizerunku biblioteki” odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz nagród laureatom konkursu na najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2011 w woj. podkarpackim.

Nagrodzeni
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z siedzibą w Szebniach otrzymała medal „W dowód uznania za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich”, który z rąk Elżbiety Stefańczyk, przewodniczącej SBP odebrała Stanisława Ablewicz, dyrektor nagrodzonej biblioteki. Władysława Gałuszka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu otrzymała Honorową Odznakę SBP. Odznaczenia zostały przyznane na wniosek Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Jaśle.

Dorota Rzeszutek przewodnicząca Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie wręczyła nagrody laureatom konkursu na najlepiej zrealizowany program „Tygodnia Bibliotek 2011”. Puchar i dyplom za zajęcie I miejsca otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu. II miejsce przyznano Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie, a III miejsce Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Zarząd Okręgu SBP doceniając stały, wysoki poziom merytoryczny pracy z czytelnikiem postanowił przyznać Honorowe Dyplomy bibliotekom, które od wielu lat zajmują czołowe miejsca w konkursie i w związku z tym same zrezygnowały z udziału w kolejnych edycjach. Wyróżnione biblioteki to: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE