Kultura | rozrywka | edukacja

Piknik na skraju książki z MBP i SP nr 1

O tym, że 1 czerwca 2012 r. to dzień pełen uśmiechu przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Mali i duzi uczestnicy spotkania w Dniu Dziecka wspólnie wzięli udział w Pikniku na skraju książki, zorganizowanym przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Szkoły Podstawowej nr 1. Moc zabaw przygotowanych z myślą o dzieciach udało się także przeprowadzić dzięki zaangażowaniu Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla.

Uczestnicy pikniku
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Świętujący, z promiennym uśmiechem na twarzach wysłuchali głośnego czytania „Detektywa Pozytywki” G. Kasdepke w wykonaniu Przewodniczącej Rady Miejskiej Jasła – Elżbiety Bernal, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – Grażyny Idzik, Moniki Kulik-Marek z Medycznej Szkoły Policealnej oraz Małgorzaty Piekarskiej – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Najmłodsi obejrzeli również występy swych rówieśników, działającej przy SP nr 1 grupy wokalnej „Świetliki”, które uświetniły spotkanie piknikowe. Na każdą grupę uczestniczącą we wspólnym spotkaniu czekały także kąciki zabaw, które wprawiły w ruch nogi i ręce, poruszyły wyobraźnię i pozwoliły puścić wodze fantazji. Chusta animacyjna i tunel wirowały, na kolorowych balonikach pojawiły się bajeczne rysunki, główka rozwiązywała zagadki, a nogi same rwały się do tańca. Na zakończenie wspólnego świętowania, dzieci otrzymały materiały Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” oraz słodycze.

Impreza odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Partnerami akcji w jasielskiej Bibliotece są: Urząd Miasta Jasła, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Medyczna Szkoła Policealna im. prof. R. Weigla w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, Jasielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Jasielski Dom Kultury, Pogórzański Związek Pszczelarzy, 139 Drużyna Harcerska „Lisy” im. płk. L. Lisa Kuli działająca przy Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Nieformalna Grupa Młodzieży MAKAMZA.

Sponsorami jasielskiej edycji imprezy są: PGNiG Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle oraz Piekarnia Jana Wątroby w Jaśle.

Patronat medialny nad akcją objęły Telewizja Jasielska TVJ, Portal terazJaslo.pl oraz Portal Jaslo4u.pl.

Szczegółowy program akcji znajduje się na stronie internetowej Biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE