Kultura | rozrywka | edukacja

Prezentacje działalności Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle

Ostatni dzień maja był dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle dniem prezentacji swoich umiejętności nabytych podczas rocznej pracy w sekcjach artystycznych.

Prezentacja MDK
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE

Jako pierwsze – przed południem – zaprezentowały się tancerki z sekcji tanecznej prowadzonej przez Dorotę Dudys-Stasik – nauczycielkę tańca MDK. Dzieci wystąpiły w Starostwie Powiatowym na otwarciu sesji Rady Powiatu. Grupa Balet II zaprezentowała dwie choreografie zatytułowane „Pozytywka” i „Wróżki”. Występujące dzieci otrzymały upominki od Starosty Jasielskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu.

Po południu laureaci konkursów i najzdolniejsi wychowankowie MDK-u wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością w ramach wykładu o współpracy międzypokoleniowej wygłoszonego przez Grażynę Leńczuk – dyrektor MDK-u, podczas zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Inscenizację wiersza, piosenkę i taniec zaprezentowały dzieci z Akademii Malucha, którą w MDK-u prowadzi Małgorzata Forystek. Rodzeństwo: Filip, Kasia i Marysia Preisner z sekcji Scena Młodego Aktora recytowali wiersze, którymi zdobyli w tym roku wiele nagród na konkursach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich. Piosenki w języku polskim i angielskim śpiewali podopieczni Małgorzaty Czeluśniak – prowadzącej sekcję wokalną w MDK-u. Obecni na wykładzie mogli obejrzeć wystawę grafik wykonanych przez wychowanków sekcji plastycznej, którą prowadzi Alicja Romanow.

Wieczorem w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbył się pokaz przygotowany przez sekcję gimnastyki artystycznej, którą od 5 lat w MDK-u prowadzi Agata Kłęk. W pokazie wystąpiło łącznie 52 dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia. Grupy zaprezentowały cztery układy taneczno-gimnastyczne. Dodatkowo zgromadzeni rodzice, opiekunowie i znajomi młodych gimnastyczek obejrzeli popisy hip-hopowe w wykonaniu grupy Respekt.

Ale to nie wszystko, czym mogą się pochwalić wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Przez cały rok pracy pozaszkolnej ok. 700 dzieci i młodzieży pracowało na zajęciach artystycznych w MDK-u, startując niejednokrotnie z powodzeniem w konkursach wojewódzkich i nie tylko. 1 czerwca br. – w ramach obchodów Dnia Dziecka – na scenie plenerowej miał się odbyć dwugodzinny koncert, w którym wychowankowie mieli zaprezentować efekty swojej pracy. Niestety, z powodu niesprzyjających warunków pogodowych impreza została przeniesiona na dzień 16 czerwca. Mając nadzieję na piękną pogodę serdecznie zapraszamy na Stadion „Czarnych” – występy wychowanków MDK-u rozpoczną się o godz. 11.00.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE