Kultura | rozrywka | edukacja

Recytatorki JDK wyróżnione

Kolejny sukces odniosły recytatorki Jasielskiego Domu Kultury, przygotowane przez Helenę Gołębiowską. Lidia Bachórz i Paulina Gronkiewicz zostały wyróżnione w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie. Wyróżnienie na tym festiwalu zdobyła również Małgorzata Kwiatkowska z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Festiwal Słowa w Lubaczowie
Fot. © ARCHIWUM JDK

Festiwal złożony z trzech konkursów recytatorskich odbył się 7 – 9 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Łącznie wzięło w nim udział około 40 osób – od gimnazjalistów po studentów wyższych uczelni – z całej Polski, m.in. z Lublina i Warszawy. Jasło na festiwalu reprezentowały: Lidia Bachórz (I LO), Marta Skrzyszowska (I LO), Dorota Libuszowska (II LO), Patrycja Piotrowska (ZS nr 4) i Paulina Gronkiewicz (II LO), należące do grupy recytatorów prowadzonej w JDK przez Helenę Gołębiowską oraz Małgorzata Kwiatkowska (ZS nr 4). Wszystkie wystąpiły w dwóch konkursach: XXII Ogólnopolskim Turnieju Literatury Polskiej Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza” oraz Ogólnopolskim Turnieju Jednego Poety – Jacek Napiórkowski. W obu recytowały wiersz i fragment prozy.

Prezentacje oceniła komisja konkursowa w składzie: Jacek Napiórkowski – poeta, pisarz, Przemysław Branny – aktor, Tadeusz Piotr Łomnicki – aktor, Ewa Lis – animatorka kultury, przyznając nagrody i wyróżnienia.
Wśród wyróżnionych w obu konkursach była Lidia Bachórz, natomiast Małgorzata Kwiatkowska i Paulina Gronkiewicz otrzymały wyróżnienie w Turnieju „Od Mickiewicza do Miłosza”, a Dorota Libuszowska – w Turnieju Jednego Poety.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu Słowa wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów krakowskich teatrów zasiadających w jury. Na warsztatach przygotowano etiudę poetycką, która została wystawiona w Koncercie Galowym.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE