Kultura | rozrywka | edukacja

Święto wolnych książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

20 czerwca 2012 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przyłączyła się do IX Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.

Bookcrossing w MBP Jasło
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Z tej okazji odwiedzający Bibliotekę, którzy uwalniali książki korzystając z półki bookcrossingowej w holu, bądź szukali informacji o akcji, otrzymali słodycze i pamiątkowe naklejki.

Bookcrossing, czyli akcja uwalniania książek polega na zostawianiu przeczytanych książek w dowolnie wybranych miejscach, np. na ławkach w parku, w autobusach, sklepach, restauracjach, lub też na przygotowanych do tego oficjalnych półkach. Książki opatrzone są specjalnymi numerami nadawanymi po zalogowaniu się w serwisie www.bookcrossing.pl, dzięki temu każdy może śledzić ich losy i informować, gdzie się w danej chwili znajdują. Akcja trwa w jasielskiej Bibliotece od maja 2010 r. Założona wtedy oficjalna półka bookcrossingowa cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników i jest stałym punktem wymiany książek. Również w dniu święta bookcrossingu odwiedziło ją wielu czytelników, znajdując wśród uwolnionych książek takie, które czekały specjalnie na nich.

Więcej o akcji bookcrossingu przeczytać można na stronie Biblioteki www.mbp.jaslo.pl oraz na portalu www.bookcrossing.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE