Kultura | rozrywka | edukacja

Uwolnij książki z biblioteką w Jaśle

20 czerwca 2012 r. już po raz dziewiąty obchodzone będzie Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w której znajduje się oficjalna półka bookcrossingowa, w tym dniu zaprasza szczególnie do dzielenia się z innymi radością czytania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Bookcrossing, czyli uwalnianie książek, to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taka oficjalna półka od 15 maja 2010 r. znajduje się w holu Biblioteki. Przed uwolnieniem książki jej właściciel po zalogowaniu się na stronie www.bookcrossing.pl może nadać jej specjalny numer, dzięki któremu osoby, do których trafi znaleziona książka, mogą śledzić przez Internet jej losy.

Bookcrossingowa półka w Bibliotece cieszy się ogromną popularnością i jest miejscem aktywnej wymiany książek przez mieszkańców Jasła, tym bardziej zatem zapraszamy do wspólnych obchodów Święta Wolnych Książek. Na osoby, które w tym dniu odwiedzą Bibliotekę, by uwolnić swoje książki lub dowiedzieć się więcej na temat akcji, czekają miłe niespodzianki.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE