Kultura | rozrywka | edukacja

V Podkarpackie Miodobranie w Kołaczycach (zapowiedź)

Już w najbliższy weekend (30 czerwca – 1 lipca ) Stadion „Ostoi” w Kołaczycach stanie się jednym z najgłośniejszych miejsc na terenie powiatu jasielskiego. Wszystko to za sprawą V już edycji imprezy „Podkarpackie Miodobranie”, której w tym roku towarzyszy hasło „Wina i miody, łączą narody”.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Burmistrz miasta i Gminy Kołaczyce, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach oraz Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle zapraszają piąty rok z rzędu do uczestniczenia w pokazach pszczelarstwa i pozyskiwania miodu, kiermaszu wyrobów i akcesoriów pszczelarskich, a także degustowania różnych gatunków miodu.

Dla nas jest to wyróżnik, kiedy słyszy się nazwę miasta Kołaczyce, to na myśl nasuwa się miodobranie. Właśnie o taki sposób kojarzenia miejscowości chodzi. To właściwy i trafiony pomysł na promocję. Ogromnie cieszy mnie to, że z roku na rok i turystów przybywa na naszą imprezę oraz wystawców, którzy chcą nam towarzyszyć podczas miodobrania – wylicza Małgorzata Salacha, burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce.

W toku organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników atrakcje przede wszystkim te związane z pszczelarstwem. Jak zapewnia dyrektor GOK w Kołaczycach Ewa Piekarska – sobota jest przede wszystkim dla młodzieży – od godziny 20 na błoniach przywitanie wakacji i wielka dyskoteka, którą poprowadzi DJ MARCUS, a wcześniej, bo o godzinie 18:00 odbędzie się konferencja pszczelarska „O pszczołach i nie tylko, wykorzystywanie probiotycznych organizmów w rolnictwie i gospodarstwie pszczelarskim”.

Niedziela to występy lokalnych twórców i zespołów ludowych. Zaśpiewa Darek Wickowski – laureat „Szansy na Sukces”, o godzinie 17:00 wystąpi zespół Baciary w ramach popołudnia z gwiazdą. Na scenie zrobi się również na moment klimat hip-hopowy. Na godzinę 19.45 zaplanowany jest występ rapera DPD.

Impreza odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.

Wśród atrakcji organizatorzy wymieniają jeszcze: pokaz kawaleryjski w wykonaniu Szwadronu Podkarpacie w barwach XX pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, występy zespołu z Węgier.

Więcej szczegółów na plakatach oraz na Facebook-u.

(Organizatorzy)

Back to top button