Kultura | rozrywka | edukacja

W sobotę na Foluszu młodzież będzie śpiewać piosenki turystyczne (zapowiedź)

30 czerwca br. w sobotę zapraszamy na turystyczną imprezę, która odbędzie się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Od godz. 15.00 odbędą się przesłuchania konkursowe uczestników IV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2012. Wystąpią m.in.: Zespół Vatra ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle, zespół „Bieszczadzkie Wilki” z Terki, zespół ZARAZ z MDK w Gorlicach.

W jury zasiądą: Monika Twarduś – nauczyciel muzyki i dyrygent chóru „Soli Deo” z Jasła, Rafał „Boni” Boniśniak – muzyk, właściciel Studia Nagrań PAPAYA w Lipinkach (www.papayastudio.com.pl) oraz Apolinary POlek – artysta, który zagra dla państwa koncert wieczorny o godz. 18.30.

Koncert Apolinarego POlka to występ pełen akustycznego, gitarowo-harmonijkowego klimatu rodem ze starych dobrych studenckich imprez w górskich schroniskach i akademickich klubach lub z koncertów w nowojorskiej Greenwich Village lat 60. Apolinary zagra piosenki traktujące o drodze, przyjaźni i miłości, czasem zaś bezlitośnie komentujące to, co nas otacza. Podczas koncertu będzie można usłyszeć między innymi piosenki z płyty *** wydanej przez wydawnictwo „W górach” oraz z nowego, niewydanego jeszcze programu pt. Cały kosmos.

Cały kosmos to zbiór piosenek powstałych przede wszystkim w 2009 i 2010 roku w drodze, u przyjaciół i w małym domku nad pięknym jeziorem w okolicach Olsztyna. Łączy je zarówno ciepłe, akustyczne brzmienie gitary i harmonijki, jak również tematyka – wszystkie dotyczą ludzi i relacji z ludźmi. 

Słuchając tych utworów, będą Państwo mieli okazję zanurzyć się w starych legendach z Warmii i z dalekiej Luizjany, zajrzeć do realno-mitycznej krainy Pana Samochodzika, poobserwować zachód planety Jowisz, przemierzyć drogi i bezdroża jawy i snu, udać się w podróż balonem do krainy dziecięcych marzeń, a wszystko po to, by otworzyć się na całą niesamowitość, całe piękno… cały kosmos.

Serdecznie zapraszamy!
godz. 15.00 – 17.00 – przesłuchania konkursowe
godz. 18.00 – gala rozdania nagród i koncert laureatów
godz. 18.30 – koncert Apolinarego POlka.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

Organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.

Imprezę sponsorują: Trafunek Sp. z o.o., Fish Bar Pstrąg i Karp STAWY WACŁAWA z Folusza oraz PAPAYA Studio.

Serdecznie zapraszamy!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE