Kultura | rozrywka | edukacja

Wokaliści JDK nagrodzeni w Strzyżowie

Hubert Reczek i Aleksandra Tocka, wokaliści Jasielskiego Domu Kultury przygotowani przez Ewę Grzebień, zdobyli nagrody na I Festiwalu Kultury Dziecięcej, zorganizowanym przez Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie, we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

Wokaliści Jasielskiego Domu Kultury
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Festiwal „Strzyżowskie Michałki” trwał trzy dni: od 15 do 17 czerwca br. W tym czasie na strzyżowskiej scenie prezentowali się aktorzy, piosenkarze i tancerze w wieku od 7 do 16 lat, zakwalifikowani do konkursu na podstawie przesłanych nagrań.

Wśród 15 wokalistów nominowanych do finału znalazła się czwórka solistów Jasielskiego Domu Kultury, uczęszczających na zajęcia prowadzone od lat przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki w JDK. Na konkurs pojechali: Aleksandra Ślusarczyk, Julia Zielińska (uczennice SP nr 4 w Jaśle), Aleksandra Tocka i Hubert Reczek (Gimnazjum nr 1 w Jaśle). Wszyscy wzięli udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Danutę Błażejczyk. Znana piosenkarka i jej mąż Andrzej Błażejczyk zasiadali także w jury. Ich uznanie zdobył Hubert Reczek, który w konkursie wyśpiewał I nagrodę za wykonanie piosenek „Małe c” i „Łagodny pan Feeling” oraz Aleksandra Tocka, która za piosenki „Eurydyki tańczące” Ewy Geppert i „Moknie w deszczu Diabeł” z repertuaru Hanny Banaszak zdobyła III nagrodę.

Hubert i Aleksandra wystąpili 17 czerwca w koncercie laureatów kończącym strzyżowski festiwal.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE