Sport | rekreacja | turystyka

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków w Jaśle

Po raz kolejny w Jaśle zagoszczą najlepsi kolarze z kraju i zagranicy biorący udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków Łódź – Jarosław. 8 lipca (w niedzielę) w Jaśle, które jest współorganizatorem wyścigu, rozpocznie się szósty, ostatni etap trasy wyścigu Jasło-Jarosław.

Trasa wyścigu

Wyścig rozpocznie się o godz. 9.45 startem honorowym, po czym o godz. 10. nastąpi start ostry. Trasa wyścigu przez Jasło obejmuje trzy okrążenia ulicami: Rynek, Kościuszki, Kołłątaja, 3-go Maja, Dworcowa, Kościuszki, Rejtana, Floriańska, Rynek, Gołębia, Wałowa, Modrzejewskiego, K. Wielkiego, Rynek. Wyjazd z miasta odbędzie się ulicami Modrzejewskiego, K. Wielkiego, 17-go Stycznia, Krakowską.

Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się również Mini Wyścig Solidarności dla dzieci, który trwać będzie od godz. 10 do 11. Najmłodsi rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolnej poniżej 7 lat (dystans ok.150 m), uczniowskiej młodszej 7-8 lat (dystans ok.500 m), uczniowskiej średniej 9-10 (dystans ok. 1000 m) i przedgimnazjalnej 11-12 lat (dystans ok. 1500 m).

Serdecznie zapraszamy.

Zapowiedź wydarzenia
Zapowiedź wydarzenia

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE