Kultura | rozrywka | edukacja

XXIII Studnia Kulturalna JDK: woda dla zdrowia

Tajemnice wody, jej rolę we właściwym oczyszczaniu organizmu i filozofię jej picia przedstawił zebranym podczas XXIII Studni Kulturalnej JDK – Zdzisław Dąbczyński, przedsiębiorca, szef firmy WIMED, który promuje ideę zdrowotnych wartości wody.

XXIII Studnia Kulturalna JDK
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

W trakcie spotkania publiczność poznała jego zasady prawidłowego spożywania pokarmów, połączonego z piciem wody. Gość Studni Kulturalnej przybliżył historię swojej fascynacji wodą.

Pewnego dnia obudziłem się z potwornym bólem głowy. Po kompleksowych badaniach okazało się, że mam podwyższone ciśnienie, a poza tym jestem zdrowy. Moja znajoma zasugerowała mi, że dolegliwości mogą być spowodowane tym, że nie piję wody. Od tamtej pory zacząłem pić więcej wody i dolegliwości zniknęły. Codziennie rano pół godziny przed posiłkiem wypijam 2 lub 3 szklanki ciepłej wody. Dzisiaj po półtora roku mogę powiedzieć, że czuję się świetnie. Ciśnienie krwi także wróciło do normy – podkreśla Zdzisław Dąbczyński.

Według niego najważniejsze jest wdrożenie w życie prostego schematu: napoić, oczyścić, odżywić i ruszać się. Woda jest również doskonałym rozpuszczalnikiem toksyn, co pozwala pozbyć się ich z organizmu.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że 80 % współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej, dodałbym również, iż z ilością, którą spożywamy. Organizm człowieka składa się w ponad 70 % z wody. Potrzebna jest do wszystkich procesów biologicznych, w tym do trawienia, wytwarzania i zużywania energii. Woda jest rozpuszczalnikiem toksyn i kwasów będących produktami odpadowymi przemiany energii oraz wspomaga drogi wydalania. Pomaga regulować temperaturę organizmu, nawilża tkanki i stawy oraz zapewnia amortyzację – mówi Dąbczyński.

Zdzisław Dąbczyński przedstawił także szkodliwe oddziaływanie używek na organizm człowieka, które według niego powinny zostać zastąpione wodą. Zaprezentował również swoje zdolności wokalne, wykonując standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE